גלגלצ

תחנות רדיו מישראל

רדיו ישראלי
רדיו ישראלי

גלגלצ היא תחנת רדיו המופעלת על ידי גלי צה"ל (תחנת הרדיו של צה"ל).
גלגלצ נוסדה ב- 1993 ומשדרת בעיקר מוסיקה פופולרית ברצף, דיווחי תנועה וגם תוכניות תוכן. גלגלצ הוקמה בסיוע משרד התחבורה – הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, היא משדרת תשדירים רבים בנושא בטיחות בדרכים. בכל שעה עגולה גלגלצ משדרת מהדורת חדשות מגלי צה"ל. גלגלצ זוכה לאחוזי האזנה גבוהים במיוחד, בעיקר בקרב הקהל הצעיר: אחוז ההאזנה בקרב המאזינים בגילאי 18 עד 45 הוא כ-24%. רוב השדרנים בגלגלצ הינם חיילים בשירות סדיר שהוכשרו כקריינים בגלי צה"ל. שם הערוץ מורכב מהמילים גלגל (הקשור לתחבורה) וגל"צ (תחנת האם), ואשר הוצע על ידי מרב מיכאלי.

מצעד גלגלצ – גלגלצ עורכת מצעד פזמונים שבועי הנחשב למצעד הסינגלים הרשמי של ישראל, מצעד גלגלצ מדורג ע"י המאזינים והוא כולל שלושים שירים ישראלים ומהעולם, המצעד משודר ביום חמישי בין 13:00-16:00.
קישור ל מצעד גלגלצ

תוכניות גלגלצ:
"מדינה בדרך עם ערן אליקים"
– ימים א' עד ה', ב- 6:00.
"מתגלגלים עם הדס אהרן" – ימים א' עד ה', ב- 9:00.
"קולות החיילים עם עומר גפן" – ימים א' עד ה', ב-12:00.
"הבחירות עם עמרי רונן" – בחירות מאזינים בטלמסר. ימים א' עד ד' ב- 13:00 .
"אוטונומי" -עם נעמי רביע – ימים א' עד ה', ב- 16:00.
"נעים עם גידי שפּ‏רוּ‏ט (גידיש)" – ימים א' עד ה', ב- 18:00.
"סינגלס עם הדר מרקס" – מגזין המוזיקה החדשה של גלגלצ. ימים א' עד ה', ב- 20:00.
"הקצה עם אייל פרידמן" – מוזיקה אלטרנטיבית. יום א' ב- 22:00.
"הקצה עם נדב רביד" – מוזיקה אלטרנטיבית. יום ג' ב- 22:00.
"לינק"– עם אורלי יניב, תוכנית שמקיפה את אילנות היחסין של המוזיקה.יום ב' ב- 22:00
"המקור" – מגזין המוזיקה הישראלית של גלגלצ. מגישה: הדס אהרן. ימי רביעי ב- 22:00.
"המסור"– אסף צ'רנילס בשעתיים של רוק. יום ה' ב- 22:00.
"שתיקת הכבישים עם נעמה חן" – ימים א' עד ד' בין 12 ל-2 בלילה.
"המצעד המלא (TOP 30) עם עמרי רונן" – ימי חמישי, 1 עד 4 בצהריים.
"המצעד (TOP 10) עם הדר מרקס" – מוצאי שבת, 10 עד 12 בערב.
"ספיישל חצות" – מוצאי שבת, 12 עד 2 בלילה.
"סופשבוע רגוע" – כל שישי-שבת.

תדר גלגלצ :
91.8fm – מרכז הארץ
107fm -חיפה והקריות
93.9fm – ירושלים
99.8fm – באר שבע
104fm – צפון הארץ
104fm – בית שאן , הכנרת, דרום רמת הגולן
106.4fm – אילת ומצפה רמון
107.25fm – יפו

יצירת קשר עם גלגלצ

03-5126666
03-5126789  טלפון אדום

גלי צה"ל

תחנות רדיו מישראל

59רדיו ישראלי
רדיו ישראלי

גלי צה"ל – גל"צ – היא תחנת רדיו ארצית השייכת לצה"ל ומתוקצבת מתקציב הבטחון של ישראל ומפרסומות.
תוכנית השידורים של גלי צה"ל כוללת תוכניות אקטואליה, מוזיקה, תרבות, שידורים חיים של מופעי מוזיקה, מגזינים בנושאי צבא וביטחון, יומני חדשות ועוד.
אחד המאפיינים הייחודיים לגלי צה"ל הוא שילובם של חיילים בשירות סדיר בתחנה בתפקידי קריינים, כתבים, עורכים, מפיקים, מגישי חדשות, מגישי מוזיקה, עורכים מוזיקליים ועוד. לצדם עובדים בתחנה עיתונאים המועסקים על ידי צה"ל. שילוב זה הפך את גלי צה"ל לחממה המצמיחה עיתונאים ואנשי תקשורת, שמועסקים אחר כך בעיתונים ובערוצי השידור האזרחיים. בין האנשים המוכשרים ומפורסמים שצמחו בגלי צה"ל: יונית לוי, יעקב אילון, גאולה אבן, רפי רשף, עודד בן עמי, ארז טל, אברי גלעד, אילנה דיין, גיא פינס, גולן יוכפז, ירון דקל, דב גילהר, מרב מיכאלי, טל ברמן, סיון רהב-מאיר, עידו רוזנבלום, גדי ליבנה ועוד.

תוכנית בולטות בגלי צה"ל:

"בוקר טוב ישראל", "מה בוער", "המילה האחרונה", "24 היום שהיה", "ציפורי לילה", "שישי חם", "אוניברסיטה משודרת", "קולה של אמא" ועוד.

גלי צה"ל – ההיסטוריה:
גלי צה"ל
החלה לשדר ב-24 בספטמבר 1950 בשעה 18:30. עם תרועת חצוצרות והשמעת "התקווה", את השידור פתח ראש הממשלה ושר הביטחון דאז דוד בן-גוריון. גלי צה"ל הוקמה על ידי צה"ל כהמשך לתחנות השידור של "ההגנה" שפעלו בירושלים ובתל אביב. מעמדה הממלכתי של גלי צה"ל קיבל תוקף בחקיקה ב-1956, בסעיף 48 לחוק רשות השידור, אשר מעניק לגלי צה"ל מעמד של תחנת רדיו ממלכתית. שידורי גלי צה"ל הועברו מבניין בית הספר "המנחיל" ברמת-גן עד שנת 1958, אז עברה גלי צה"ל לבניין ברחוב יהודה הימית 23 ביפו שם נמצאים אולפני גל"צ עד היום.

במשך שנים רבות שידרה גלי צה"ל שידורים המופנים בעיקר לקהל החיילים, תוכניות מוזיקה עם ד"שים מחיילים ותוכניות שונות הקשורות לצה"ל. משנת 1973, (לאחר מלחמת יום הכיפורים) עברה התחנה לשדר 24 שעות ביממה, הרחיבה את שידוריה לכלל אזרחי ישראל והוסיפה שידורי חדשות ותוכניות אקטואליה.

בשנת  1993 הקימה גלי צה"ל תחנת רדיו נוספת בשם גלגלצ, המשדרת מוזיקה ודיווחי תנועה בשיתוף הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים.

יצירת קשר עם גלי צה"ל

03-5126666
03-5126789 טלפון אדום

רשת ב'

תחנות רדיו מישראל

רדיו ישראלי
רדיו ישראלי
 רשת ב' היא תחנת רדיו ישראלית של קול ישראל המשדרת בעיקר אקטואליה. רשת ב' הוקמה בתחילת שנות ה-60 כתחנת רדיו נוספת לרשת א' שהייתה תחנת הרדיו הראשונה של קול ישראל ששידרה בעברית. נקראה גם "הגל הקל" משום ששידרה, לצד יומני חדשות, תכניות רבות של מוזיקת פופ שנקראה אז , מוזיקה "קלה", בעוד רשת א' נתפסה כרשת "רצינית" אשר שידרה בעיקר תכניות אומר ומוזיקה קלאסית. רשת ב' הייתה הראשונה לשדר פרסומות ברדיו. עם הקמת רשת ג' ב-1976 עבר תחום מוזיקת הפופ אליה ורשת ב' הפכה לתחנה של חדשות ומוזיקה שקטה. בשנים אלה היא הייתה ידועה בתוכנית המיתולוגית שירים ושערים, שסיפקה עדכונים בשידור חי מהנעשה במגרשי הכדורגל בסוף השבוע. צוות התוכנית כלל את מאיר איינשטיין, אבי רצון, משה קשטן וצוות כתבים מהשטח דוגמת זוהיר בהלול, אליהוא בן און, דני נוימן ואופירה אסייג. כיום מה שמאפיין את רשת ב' הוא קו של חדשות ואקטואליה.
רשת ב' מובילה בהאזנה לרדיו בשעות הבוקר והצהריים עם תוכניות אקטואליה כמו "הכל דיבורים".

לוח שידורים – רשת ב'

רשת ב' – תדר ואזור קליטה:
100.5fm
– הצפון והגליל העליון
92fm – צפת והסביבה
89.5fm – חיפה והסביבה
95.5fm – חיפה והסביבה
103.7fm – חיפה והסביבה
102fm – בית שאן והסביבה
95fm – ירושלים והמרכז, תל אביב רבתי, הנגב וצפון הנגב
95.5fm – ירושלים והמרכז, תל אביב רבתי, הנגב וצפון הנגב, הערבה
103.3fm – באר שבע והסביבה
90.7fm – אילת

יצירת קשר עם רשת ב'

1-599-509-510

רשת ג'

תחנות רדיו מישראל

רדיו ישראלי
רדיו ישראלי

 רשת ג' פועלת במסגרת קול ישראל ומשדרת מוזיקה ישראלית.
רשת ג' נוסדה ב- 1976 כתחנת רדיו ישראלית למוזיקת פופ מכל הסוגים, כשהיא מנהלת תחרות עם קול השלום של אייבי נתן ועם גלי צה"ל, בעיקר על לבם ואוזנם של המאזינים הצעירים.

עם עורכי רשת ג' הידועים נמנו טוני פיין, מנחם גרנית, בני דודקביץ, דליה הלר ובין מגישיה: שמירה אימבר, שוש עטרי ז"ל, אבי אתגר, מלאכי חזקיה, מנחם פרי, אהרון פררה, אבי משולם, עופר נחשון, דידי הררי ויוסי סיאס.

בין התכניות הבולטות ששידרה רשת ג' בעבר היו: "קצת אחרת", "שוקו חם","קולבו", מצעדי הפזמונים , "על בטוח" ששודרה בשבתות, "אהבה יומיומית" עם יוסי סיאס ועוד.  רשת גימל הרבתה לשדר שעשועונים נושאי פרסים כמו "יום יום ים" ו"30 בצל".

במהלך השנים הפיקה רשת ג' תקליטים וספרים רבים, תוך שילובם במבצעי שידור מיוחדים ובתוכניות רדיו פופולריות. "ציוניוני הדרך", "אלתורים בירושלים", "חיילים יצאו לדרך" , 101 שירי להקות צה"ל , "אהבה יומיומית", צפיחית בדבש", "שבעים מי יודע", "בחזרה לאושר", "הגדולים של ג'", "תחת שמי מוסקבה", "הליכה בחלום" ו- "אגן הים התיכון" הם רק חלק מהספרים והתקליטים שיצאו ביוזמת רשת ג'.

הופעתם בשנות ה-90 של תחנות הרדיו המקומיות אשר לקחו אליהן חלק ניכר ממאזיניה ומשדרניה היוקרתיים של רשת ג' ויש אומרים גם ניהול לא מקצועי, כל אלה הורידו את רשת ג' מגדולתה ובשנת 1997 הייתה אף כוונה לסגור את התחנה.
ב-2 בנובמבר 1997 פותחת רשת גימל ב"מהפכה העברית", ובמסגרתה משדרת רשת גימל כל היום, כל השבוע, מוסיקה ישראלית, בכל הזרמים והסגנונות. בכך הפכה גימל לרשת הארצית היחידה המוקדשת כל-כולה למוסיקה ישראלית.
ההחלטה לשנות לגמרי את מתכונת השידורים של רשת ג' שיפרה מאוד את אחוזי ההאזנה וכיום היא נחשבת לרשת מצליחה.

לוח שידורים – רשת ג'

רשת ג' – תדר ואזור קליטה:
97.7fm
– הצפון והגליל העליון
88.1fm – צפת והסביבה
105.5fm – חיפה והסביבה
88.9fm – בית שאן והסביבה
97.8fm – ירושלים והמרכז, תל אביב רבתי
89.7fm – תל אביב רבתי
106.9fm – באר שבע והסביבה
89.5fm – הנגב וצפון הנגב, הערבה
104.3fm – הנגב וצפון הנגב
100.5fm – אילת

יצירת קשר עם רשת ג'

1-599-509-510

88FM

תחנות רדיו מישראל

רדיו ישראלי
רדיו ישראלי
88FM היא תחנת רדיו ישראלית של קול ישראל המשדרת מוזיקה ישראלית מגוונת. ייחודה של 88FM היה בכך שהשמיעה מוזיקה מסוגים שונים, גם באנגלית או cערבית, ובכך שנתנה במה ליוצרים מקוריים שאינם שייכים לזרם המרכזי, כמו גם למוזיקה אינסטרומנטלית. בין הפרויקטים הבולטים של 88FM נמצאים "60-70-88" (שירי שנות ה-60 וה-70) ו"לילה של אלבומים" תוכנית בה מושמעים תקליטי מופת מכל הזמנים המשודרים במלואם בלילות (01:00-06:00).

תחנת הרדיו 88FM  הוקמה ב 1995 ובתחילה נקראה "קול הדרך". התחנה שידרה מוזיקת ג'אז ודיווחי תנועה לנהגים. בשנת 1996 שונה שם הערוץ ל"קול הדרך לעסקים" ששידר מוזיקה לצד חדשות כלכלה ועסקים. בשנת 2001 החליף הערוץ את שמו ל- "88FM".
יואב גינאי הקים וניהל את הערוץ מראשית דרכו. בינואר 2007 החליפה נגה גת את גינאי כמנהלת הערוץ בפועל, וטל השילוני, שהייתה עורכת המוזיקה הראשית, מונתה בנוסף כמנהלת התכניות של הערוץ.

כיום 88FM משדרת מוזיקה במגוון סגנונות מוזיקליים: רוק, פופ, מוזיקת עולם, מוזיקה אלקטרונית, בלוז וג'אז. בין השמות הבולטים בערוץ נמצאים העורכים המוזיקליים והשדרנים: גל אפלרויט, רוני ורטהיימר, בועז כהן וגדי ליבנה. אהוד מנור ז"ל שידר בערוץ עד יומו האחרון.

בשנים האחרונות 88FM עמדה מספר פעמים בפני סכנת סגירה, למחאת מאזיניה ולמחאת מוזיקאים ישראלים רבים.

לוח שידורים – 88fm

88fm- תדר ואזור קליטה:
87.6fm – צפת והסביבה
88fm – חיפה והסביבה,  ירושלים והמרכז, תל אביב רבתי, באר שבע והסביבה


רדיו 99FM

תחנות רדיו מישראל

רדיו ישראלירדיו ישראלי

לוגו רדיו

99FM

רדיו "אקו" 99FM   היא תחנת רדיו אזורית המשדרת באיזור השרון וגוש דן. במתכונתה הנוכחית והחל משנת 2009 פועלת התחנה תחת פורמט "רדיו מוזיקה". התחנה נשענת ברובה על רצועות מוזיקה לאורך כל היום, בקו מוזיקלי של להיטים מכל הזמנים. התחנה עברה מספר לא מבוטל של גלגולים ברבות השנים, ובין היתר נקראה "רדיו בי-יו", "רדיו אסקייפ", ועוד.

כיום רוב התכנים המשודרים בתחנה נוגעים לאקולוגיה וערוכים בצורה נגישה לכלל המאזינים, זאת עם דגש על חינוךושינוי התנהגות אשר מסייעים לשמירה על כדור הארץ. התכניות הבולטות המשודרות בערוץ הן תכנית "הבוקר" בהגשת טל ברמן ואביעד קיסוס , ו"אקו לייף" (eco life) בהגשתה של מיכל כספי, שהוא מגזין הסביבה היומי של eco99fm.

יצירת קשר עם אקו 99 FM

09-9513513
 radio@eco99.fm

גלי ישראל

תחנות רדיו מישראל

רדיו ישראלירדיו ישראלי

גלי ישראל היא תחנת הרדיו האזורית של יהודה ושומרון,  היא משדרת בתדר fm106.5 FM בירושלים ואולפניה ממוקמים בגבעת זאב. מלבד השידור בירושלים יהודה שומרון והסביבה הוקצו לתחנה תדרים נוספים בישראל, היא משדרת בתדרים fm94 במרכז, fm102.5 בדרום הארץ ובתגרים fm89.3, ו והסביבה. מבחינה רגולטרית התחנה כפופה לרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו – איו"ש.

לוגו רדיו

 

היסטוריה ובעלים

התחנה משתייכת לקבוצת "רדיו דרום", בבעלות אנשי העסקים יוסי סבן וצביקה שלום, שמה המקורי של התחנה אמור היה להיות "רדיו"ש", בהמשך שונה שמה ל"רדיו ישראל", אולם בעקבות תביעה של קול ישראל   ובטענה כי השמות דומים מידי ועלולים ליצור בלבול בקרב הציבור הוחלט על שינוי השם ל"גלי ישראל". מנכ"ל התחנה עם הקמתה היה דובר מועצת יש"ע יהושע מור יוסף.המנכ"ל הנוכחי הוא ישראל פריד, אשר שימש בעבר כמנהל התוכניות ב"רדיו קול חי".

תוכן, רייטינג ושת"פ

בין המגישים המוכרים בתחנה נמנים עיתונאים פוליטיקאים לשעבר ואנשי רוח, כמו אראל סג"ל, קלמן ליבסקינד, מוטי שקלאר, שרה בק, עו"ד יורם שפטל, אריה אלדד, שמואל בן עטר, והרב שמואל אליהו. לתחנה עורך מוזיקה ישראלי- רועי בן חמו, ועורך מוזיקה יהודית- יוסי בן עטר. על פי סקר TGI הגיע שיעור ההאזנה לה ל-0.8% בקרב האוכלוסייה הכללית ו-1.1% בקרב האוכלוסייה בגילאי 18-44. בינואר 2013 עלו אחוזי ההאזנה ל-1.4%. 

 

יצירת קשר עם גלי ישראל

 02-572-0000
צור קשר עם רדיו גלי ישראל

רדיוס

תחנות רדיו מישראל

רדיו ישראלי

רדיו ישראלי

רדיו100 "רדיוס 100FM" או בקיצור "רדיו רדיוס", היא תחנת רדיו ישראלית שאולפניה ממוקמים בראש העין,  ומשודרת בתדר 100FM. היא הוקמה באמצע שנות התשעים, ונקראה תחילה "רדיוס השרון" כיוון שקיבלה  תחילה זיכיון על איזור השרון בלבד. מנהל התחנה הוא דוד בן בסט אשר בבעלותו גם רדיו לב המדינה.  התחנה משדרת תוכניות מוזיקה מגוונות במהלך השבוע כשרוב היום משודרים בתחנה שירים לועזיים מכל  הזמנים, ובערבם שירים חדשים ומהשנים האחרונות. בין שדריה הבולטים נמנים ג'ני בלום, ירון  אשבל, מושיקו שטרן, ויקיר אביב.

בסופי השבוע ישנן בנוסף למוזיקה גם רצועות של תוכניות מלל ביניהן: "החיים היפים" עם דב קליין, "הנבחרים" עם דוד בן בסט,"לילה לבן" עם CJ הורן – סיגל הורן, איריס בראון בתוכנית ייעוץ בענייני זוגיות, "פלאטו בלי חשבון" עם שמואל פלאטו שרון, ועוד.

 

יצירת קשר עם רדיוס מאה

 03-9029980
  100fm@100fm.co.il

רדיו ללא הפסקה

תחנות רדיו מישראל

רדיו ישראלי
רדיו ישראלי

לוגו רדיורדיו ללא הפסקה היא תחנת רדיו אזורית הממוקמת בגבעתיים ומשדרת בתדר 103  FM , אשר נקלט בעיקר באזור גוש דן .התחנה הוקמה בשנת 95 ועם הגל הראשון של היווצרות תחנות הרדיו האזוריות בישראל.תוכן השידורים בתחנה הוא משולב, ומלבד רצועות מוזיקה תוכלו למצוא בו גם חדשות, סאטירה, הומור, ייעוץ, ספורט, פוליטיקה ועוד. התחנה אינה מרבה להשמיע רצועות מוזיקה ללא הפסקה מלבד שעות הלילה המאוחרות.

בין השדרנים המשדרים בתחנה ניתן למנות את: שי ודרור, ניסים משעל, רינה מצליח, גבי גזית, גיא זוהר, נתן זהבי, דידי הררי, ורדה רזיאל ז'קונט,שלישיית מה קשור, מאיר איינשטיין, רון קופמן, רבקה מיכאלי, פרופסור רפי קרסו, איריס קול, יוסי סיאס,  יורם שפטל ועוד.

בין התוכניות הבולטות ברדיו ללא הפסקה ניתן למצוא את "זהבי ללא הפסקה" עם נתן זהבי, "מה קשור ללא הפסקה" עם שלישית הקומיקאים "מה קשור" , תכנית האקטואליה עם גיא זוהר, ותוכנית הבוקר עם צמד הבדרנים שי ודרור.

 

 

יצירת קשר עם רדיו 103fm

1900-544103
צור קשר עם רדיו ללא הפסקה

רדיו לב המדינה

תחנות רדיו מישראל

רדיו לב המדינה 
רדיו ישראלי
 

 

לוגו רדיורדיו לב המדינה היא תחנת רדיו איזורית, אולפניה ממוקמים בעיר ראשון לציון והיא משדרת החל משנת 2006 במתכונת של 24 שעות ביממה. את שידוריה היא התחילה בשנת 1997 לאחר שקיבלה זיכיון לשידור רדיו אזורי מהרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו.  תדריה של התחנה הינם 91FM באזור המרכז ובתדר 93.3FM באזור השפלה. התחנה משדרת בעיקר מוזיקה ישראלית מזרחית.

בין השדרנים המפורסמים ששידרו בתחנה נמנים: מרגלית צנעני,  דפנה דקל, אביהו מדינה, ארי שמאי, רגב הוד, אביבה אבידן,מושיקו שטרן, גדעון לב-ארי ושוש עטרי. בשנת 2001 נרכשה התחנה על ידי איש העסקים דוד בן בסט, בעליה של תחנת הרדיו האזורית רדיוס מאה.

יצירת קשר עם רדיו לב המדינה

072-2222291
Aviram@100fm.co.il


© כל הזכויות שמורות לרדיו ישראל