רדיו "הקצה"

מוזיקת אינדי

רדיו ישראלי
רדיו ישראלי
 לוגו רדיותחנת הרדיו "הקצה" , הינה תחנת רדיו ישראלית אינטרנטית עצמאית שנוסדה על ידי אנשי הרדיו נדב רביד ואייל פרידמן ומשדרת 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע, במתכונתה הנוכחית היא משדרת תוכנית אחת ביום בין השעות 15:00-17:00, ובשאר הזמן מציעה רצועות מוזיקה רצופות לרווחת המאזינים. כיום כאמור היא משדרת באינטרנט בלבד, ללא תדר AM או FM אך רבים מכירים אותה בזכות גלגולה הקודם כתכנית רדיו בתחנת גלגלצ, בין השנים 1999 – 2012, על ידי מייסדי התחנה, רביד ופרידמן.

 

קצת היסטוריה

תחנת הרדיו החלה את דרכה בינואר 1999 בכלל כתוכנית בת שעתיים בגלגלצ, כשעורכיה היו אייל פרידמן הידוע בכינויו "קוואמי", ונדב רביד, שהגיש את התכנית.  פרט למוזיקת האינדי הישראלית שאימצה התכנית, היא שידרה גם שילובים מקוריים במיוחד של מוזיקה אלקטרונית, מוזיקת רוק וסגנונות מוזיקליים אלטרנטיבים שונים. 7 שנים מאוחר יותר ירדה התכנית למתכונת  שידור של פעם בשבוע בלבד, וחל עליה איסור להשמעת מוזיקת אינדי בעקבות ניגוד עניינים, וזאת מכיוון שקוואמי הוכר כמוזיקאי פעיל בתחום, אך חרף זאת קהל מעריצי התכנית התגייס וחתם על עצומה להחזרת התכנית, שאף נשאה פרי וכעבור שנתיים נאות מפקד התחנה להוסיף שידור נוסף בשבוע. התכנית בת שתי המהדורה הדו-שבועית החזיקה מעמד עוד 3 שנים – ובשנת 2011 ירדה סופיתמלוח השידורים של גלגל"צ.

הקמת "הקצה"

קוואמי ורביד, שבין כה וכה הגו בראשם את הרחבת התכנית במסגרת אינטרנטית עצמאית השלימו עם ירידת התכנית וגמרו אומר בליבם על הקמת ישות עצמאית בדמות תחנת רדיו אינטרנטית, הם גייסו חברים מעולם הרדיו והחליט על שידור תכנית יומית בת שעתיים-שלוש לכל היותר, כיום  אולפניה ממוקמים במתחם מכללת bpm בתל אביב , ובתחנה משדרים תשעה שדרנים בסך הכל, כאשר כל יום משודרת תכנית חיה אחת בת שלוש שעות.

לוח שידורי התחנה:

ימי ראשון בהנחיית אייל "קוואמי" פרידמן: מוזיקה שחורה, אינדי-רוק, קראוטרוק, פוסט-רוק, פאנק, ומסרים חברתיים.

יום שני בהנחיית לאון פלדמן:מוזיקה ישראלית עצמאית וגילוי אמנים אלטרנטיביים ישראלים. (משדר לסירוגין עם תוכניות ספיישל).

יום שלישי בהנחיית נדב רביד: מוזיקה אלקטרונית.

ימי רביעי בהנחיית יואב קוטנר: סדרות עומק על אמנים אלטרנטיביים, ותיקים לצד קאנוניים.

ימי חמישי בהנחיית אמיר אגוזי: מוזיקה מגוונת עם דגש על מוזיקה אלקטרונית חדשנית.

יום שישי בהנחיית די ג'יי עפרי גופר: מוזיקת האוס ( משדר לסירוגין עם ניב הדס ועידית פרנקל).

ימי שבת בהנחיית יוני שרוני, שמדווח על בלוגים בתחום האינדי ועל היצירות העדכניות ביותר.

 

יצירת קשר עם רדיו הקצה

054-2040267
quami@kzradio.net

רדיו אוממו

מוזיקת אינדי

רדיו ישראלי
רדיו ישראלי
 

 

 

לוגו רדיו

"רדיו אוממו" היא תחנת רדיו אינטרנטית אלטרנטיבית, שאולפניה ממוקמים בתל אביב והיא מתמחה ברוק אלטרנטיבית ומוזיקת אינדי. בין היתר משדרת התחנה גם חדשות  מעולם הטכנולוגיה וכמו כן ידיעות בידור ותרבות לצד המוזיקה האלטרנטיבית. התחנה משדרת 24 שעות, 7 ימים בשבוע. התחנה משדרת כבר מעל ל-11 שנים, תאריך ההקמה המדויק הוא ה-29 בנובמבר, שנת 2004. רבים לא מבינים מה פירוש שמה של תחנת רדיו "אוממו", ובכן, זה הסיפור: בשנת 1908 גילו מדענים כי יש יותר מארבעה טעמים, ומלבד חמוץ, מתוק,מר ומלוח קיים טעם חמישי בשם "אומאמי" שמעט מורכב יותר לאפיין אותו. למשל:כיצד נגדיר את טעם הקטשופ? הוא אינו מר, או מתוק, ולכן המציאו היפנים את המושג המדובר, וליתר דיוק: "אומאמי" שמשמעותו בשפה היפנית- טעים.קברנטי התחנה לקחו את המושג הזה וקראו כך לתחנה. היא בהחלט לא מיינסטרימית, אבל גם לא בדיוק מוזיקת שוליים.

 

יצירת קשר עם רדיו אוממו

https://www.facebook.com
https://www.omemo.co.il


© כל הזכויות שמורות לרדיו ישראל