רשת ב'

קול ישראל

רדיו ישראלי
רדיו ישראלי
 רשת ב' היא תחנת רדיו ישראלית של קול ישראל המשדרת בעיקר אקטואליה. רשת ב' הוקמה בתחילת שנות ה-60 כתחנת רדיו נוספת לרשת א' שהייתה תחנת הרדיו הראשונה של קול ישראל ששידרה בעברית. נקראה גם "הגל הקל" משום ששידרה, לצד יומני חדשות, תכניות רבות של מוזיקת פופ שנקראה אז , מוזיקה "קלה", בעוד רשת א' נתפסה כרשת "רצינית" אשר שידרה בעיקר תכניות אומר ומוזיקה קלאסית. רשת ב' הייתה הראשונה לשדר פרסומות ברדיו. עם הקמת רשת ג' ב-1976 עבר תחום מוזיקת הפופ אליה ורשת ב' הפכה לתחנה של חדשות ומוזיקה שקטה. בשנים אלה היא הייתה ידועה בתוכנית המיתולוגית שירים ושערים, שסיפקה עדכונים בשידור חי מהנעשה במגרשי הכדורגל בסוף השבוע. צוות התוכנית כלל את מאיר איינשטיין, אבי רצון, משה קשטן וצוות כתבים מהשטח דוגמת זוהיר בהלול, אליהוא בן און, דני נוימן ואופירה אסייג. כיום מה שמאפיין את רשת ב' הוא קו של חדשות ואקטואליה.
רשת ב' מובילה בהאזנה לרדיו בשעות הבוקר והצהריים עם תוכניות אקטואליה כמו "הכל דיבורים".

לוח שידורים – רשת ב'

רשת ב' – תדר ואזור קליטה:
100.5fm
– הצפון והגליל העליון
92fm – צפת והסביבה
89.5fm – חיפה והסביבה
95.5fm – חיפה והסביבה
103.7fm – חיפה והסביבה
102fm – בית שאן והסביבה
95fm – ירושלים והמרכז, תל אביב רבתי, הנגב וצפון הנגב
95.5fm – ירושלים והמרכז, תל אביב רבתי, הנגב וצפון הנגב, הערבה
103.3fm – באר שבע והסביבה
90.7fm – אילת

יצירת קשר עם רשת ב'

1-599-509-510

רשת ג'

קול ישראל

רדיו ישראלי
רדיו ישראלי

 רשת ג' פועלת במסגרת קול ישראל ומשדרת מוזיקה ישראלית.
רשת ג' נוסדה ב- 1976 כתחנת רדיו ישראלית למוזיקת פופ מכל הסוגים, כשהיא מנהלת תחרות עם קול השלום של אייבי נתן ועם גלי צה"ל, בעיקר על לבם ואוזנם של המאזינים הצעירים.

עם עורכי רשת ג' הידועים נמנו טוני פיין, מנחם גרנית, בני דודקביץ, דליה הלר ובין מגישיה: שמירה אימבר, שוש עטרי ז"ל, אבי אתגר, מלאכי חזקיה, מנחם פרי, אהרון פררה, אבי משולם, עופר נחשון, דידי הררי ויוסי סיאס.

בין התכניות הבולטות ששידרה רשת ג' בעבר היו: "קצת אחרת", "שוקו חם","קולבו", מצעדי הפזמונים , "על בטוח" ששודרה בשבתות, "אהבה יומיומית" עם יוסי סיאס ועוד.  רשת גימל הרבתה לשדר שעשועונים נושאי פרסים כמו "יום יום ים" ו"30 בצל".

במהלך השנים הפיקה רשת ג' תקליטים וספרים רבים, תוך שילובם במבצעי שידור מיוחדים ובתוכניות רדיו פופולריות. "ציוניוני הדרך", "אלתורים בירושלים", "חיילים יצאו לדרך" , 101 שירי להקות צה"ל , "אהבה יומיומית", צפיחית בדבש", "שבעים מי יודע", "בחזרה לאושר", "הגדולים של ג'", "תחת שמי מוסקבה", "הליכה בחלום" ו- "אגן הים התיכון" הם רק חלק מהספרים והתקליטים שיצאו ביוזמת רשת ג'.

הופעתם בשנות ה-90 של תחנות הרדיו המקומיות אשר לקחו אליהן חלק ניכר ממאזיניה ומשדרניה היוקרתיים של רשת ג' ויש אומרים גם ניהול לא מקצועי, כל אלה הורידו את רשת ג' מגדולתה ובשנת 1997 הייתה אף כוונה לסגור את התחנה.
ב-2 בנובמבר 1997 פותחת רשת גימל ב"מהפכה העברית", ובמסגרתה משדרת רשת גימל כל היום, כל השבוע, מוסיקה ישראלית, בכל הזרמים והסגנונות. בכך הפכה גימל לרשת הארצית היחידה המוקדשת כל-כולה למוסיקה ישראלית.
ההחלטה לשנות לגמרי את מתכונת השידורים של רשת ג' שיפרה מאוד את אחוזי ההאזנה וכיום היא נחשבת לרשת מצליחה.

לוח שידורים – רשת ג'

רשת ג' – תדר ואזור קליטה:
97.7fm
– הצפון והגליל העליון
88.1fm – צפת והסביבה
105.5fm – חיפה והסביבה
88.9fm – בית שאן והסביבה
97.8fm – ירושלים והמרכז, תל אביב רבתי
89.7fm – תל אביב רבתי
106.9fm – באר שבע והסביבה
89.5fm – הנגב וצפון הנגב, הערבה
104.3fm – הנגב וצפון הנגב
100.5fm – אילת

יצירת קשר עם רשת ג'

1-599-509-510

88FM

קול ישראל

רדיו ישראלי
רדיו ישראלי
88FM היא תחנת רדיו ישראלית של קול ישראל המשדרת מוזיקה ישראלית מגוונת. ייחודה של 88FM היה בכך שהשמיעה מוזיקה מסוגים שונים, גם באנגלית או cערבית, ובכך שנתנה במה ליוצרים מקוריים שאינם שייכים לזרם המרכזי, כמו גם למוזיקה אינסטרומנטלית. בין הפרויקטים הבולטים של 88FM נמצאים "60-70-88" (שירי שנות ה-60 וה-70) ו"לילה של אלבומים" תוכנית בה מושמעים תקליטי מופת מכל הזמנים המשודרים במלואם בלילות (01:00-06:00).

תחנת הרדיו 88FM  הוקמה ב 1995 ובתחילה נקראה "קול הדרך". התחנה שידרה מוזיקת ג'אז ודיווחי תנועה לנהגים. בשנת 1996 שונה שם הערוץ ל"קול הדרך לעסקים" ששידר מוזיקה לצד חדשות כלכלה ועסקים. בשנת 2001 החליף הערוץ את שמו ל- "88FM".
יואב גינאי הקים וניהל את הערוץ מראשית דרכו. בינואר 2007 החליפה נגה גת את גינאי כמנהלת הערוץ בפועל, וטל השילוני, שהייתה עורכת המוזיקה הראשית, מונתה בנוסף כמנהלת התכניות של הערוץ.

כיום 88FM משדרת מוזיקה במגוון סגנונות מוזיקליים: רוק, פופ, מוזיקת עולם, מוזיקה אלקטרונית, בלוז וג'אז. בין השמות הבולטים בערוץ נמצאים העורכים המוזיקליים והשדרנים: גל אפלרויט, רוני ורטהיימר, בועז כהן וגדי ליבנה. אהוד מנור ז"ל שידר בערוץ עד יומו האחרון.

בשנים האחרונות 88FM עמדה מספר פעמים בפני סכנת סגירה, למחאת מאזיניה ולמחאת מוזיקאים ישראלים רבים.

לוח שידורים – 88fm

88fm- תדר ואזור קליטה:
87.6fm – צפת והסביבה
88fm – חיפה והסביבה,  ירושלים והמרכז, תל אביב רבתי, באר שבע והסביבה


קול המוסיקה

קול ישראל

רדיו ישראלי
רדיו ישראלי
  קול המוסיקה – תחנת רדיו ארצית של קול ישראל, המשדרת בעיקר מוזיקה קלאסית. התחנה נוסדה בשנת 1983, קודם לכך רשת א' שידרה מוסיקה קלאסית.
ב 2007 הייתה כוונה בקול ישראל לאחד את קול המוסיקה עם רשת א' אך כוונה זו לא מומשה בעקבות מחאת מאזיני קול המוסיקה. באותה שנה אף הוחלף שם התחנה לתקופה קצרה ל "כל המוסיקה", אך בעקבות חילופי גברי ה"קול" חזר ל"מוסיקה".

קול המוסיקה מעבירה שידורים חיים של התזמורת הסמפונית של רשות השידור ותזמורות נוספות ומשמיעה בין היתר מוסיקה חדשה ומקומית של מיטב המלחינים מישראל, בנוסף התחנה משלבת תוכניות תוכן אודות מלחינים וחייהם.

שדורי "קול המוסיקה" נפתחים מידי בקר במהדורת חדשות ובשעה של "שעון מוסיקאלי", בה מושמעים פרקי מוסיקה קצרים ומוכרים בצרוף ציון השעה ומצב התנועה. עד לתשע מוגשות מהדורות חדשות מידי שעה ו"שחרית מוסיקאלית", יצירות לא ארוכות וביניהן ציון מצב התנועה. . (מהדורות נוספות במהלך היום-ב 14:00, ב 20:00 ובחצות). מתשע ועד לשתים-עשרה קונצרט-בקר עם מיטב היצירות מן הרפרטואר הקלאסי.

קול המוסיקהלוח שידורים


רשת קליטת עלייה – רק"ע

קול ישראל

רדיו ישראלי
רדיו ישראלי
 

רשת קליטת עלייה – ר"קע היא תחנת רדיו של קול ישראל המשדרת בשפות זרות.
רק"ע משדרת בשפות: אמהרית, רוסית, אנגלית, צרפתית, ספרדית, לדינו, רומנית, הונגרית, יידיש, בוכרית, גאורגית ועוד

היסטוריה

בשנת 1936 בתקופת שלטון המנדט הבריטי, הוקם גוף שידור שנקרא "שירות השידור הפלשתינאי"
( Palestinian Broadcasting Service- PBS) אשר שידר תחת חסות ה BBC באנגלית, עברית וערבית.
במאי 1948 ערב הקמת המדינה,  השדרנים בצרפתית ואנגלית מהאולפנים הנצורים בירושלים בישרו על הכרזת העצמאות שהקריא דוד בן-גוריון. חודש אחרי, נוסדה רשת "השידור לעולים החדשים"  והחלה לשדר ביידיש.
בשנים לאחר מכן התחנה שידרה שידורים מיוחדים ברוסית שכוונו ליהודי ברית המועצות.
עם הקמת רשות השידור ב-1961, הצטרפה התחנה לרשות השידור תחת השם "קול ישראל חו"ל ושידורי קליטת עלייה",  (לפני כן נקראה "קול ציון לגולה" ) ב-1971 השלטונות הסובייטים חסמו את השידורים מישראל.
ב-1991 נוסדה רק"ע – רשת קליטת עלייה שהחלה לשדר ברוסית ואמהרית לגלי העלייה הגדולים שנחתו בארץ .
בשנת 2004 – החלו שידורי רדיו רק"ע באינטרנט.

רק"ע – תדר ואזור קליטה
88.5fm – הצפון והגליל העליון, ירושלים והמרכז
94.4fm – צפת והסביבה
93.7fm – חיפה והסביבה
101.3fm – חיפה והסביבה, ירושלים והמרכז, תל אביב רבתי
104.8fm – בית שאן והסביבה
88.2fm – תל אביב רבתי
107.3fm – באר שבע והסביבה

יצירת קשר עם רשת קליטת עליה (רק"ע)

1-599-509-510

רשת א'

קול ישראל

רדיו ישראלירדיו ישראלי
ibalogo

האזן לרשת א'

לוח שידורים – רשת א'

רשת א'- תדר ואזור קליטה:
102.8fm
– הצפון והגליל העליון
100.7fm – צפת והסביבה
97.2fm – חיפה והסביבה
98.4fm – ירושלים והמרכז
97.2fm – תל אביב רבתי
100.7fm – תל אביב רבתי, באר שבע והסביבה© כל הזכויות שמורות לרדיו ישראל